Deneme Veritabanları

NANDA International, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır. 

 

Erişim Linki:  https://medone-education.thieme.com/ebooks/cs_13862166?context=recentlyViewed#/ebook_cs_13862166_cs50

 

Sağlık Bilimleri ve Kimya alanında 125 yılı aşkın tecrübeye sahip Thieme yayınevi tarafından sunulan ve Hemşirelik alanında rehber niteliğinde bir kaynak olan NANDA International Nursing Diagnoses: Definitions & Classification 2021-2023, bu alandaki tanılar için oluşturulmuş bir kılavuzdur. Bu kitap, hemşireler tarafından değerlendirme yapıldığı esnada, değerlendirme sürecinin teşhis süreci ile bağlantısında ve klinik muhakemeyi anlamak amacıyla kullanılır.

NANDA International aynı zamanda hemşirelik öğrencilerine de hitap etmektedir. Bunun yanı sıra, öğrenmeyi desteklemek için vaka çalışmaları sunar, hemşirelerin teşhis ettiği ve tedavi ettiği vakalar için teşhis göstergelerini ve kanıta dayalı klinik terminolojiyi de içerisinde barındırır.  Bu kitap sayesinde hemşireler ve öğrenciler, taksonomik yapının amacını ve kullanımını anlamaları için gereken kritik bilgiye erişebilirler.

          

 

Medline Complete veri tabanı 31 Mayıs 2021 tarihine kadar erişime açılmıştır.

 

Erişim linki: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=mdc

 

MEDLINE Complete

 

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar.

Tıp alanında birincil danışma kaynağı olan ve bibliyografik versiyonu, TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında ‘istisnasız’ tüm üniversitelere açık olan MEDLINE (PubMed) veri tabanında indekslenen dergilerin büyük bir kısmını hiçbir sınırlama getirmeden tam metin olarak içermektedir. Kapsamlı bir arşiv içeriği de sunan MEDLINE Complete, tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracı olup ana konu başlığı olan tıp alanının yanı sıra, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.

İçeriğinde;

 • 1.200'den fazla aktif, açık erişim olmayan tam metin dergi
 • 5.200’den fazla dergi için MeSH (Medical Subject Headings) konu başlığı
 • 1916’ya kadar uzanan tam metin kapsamı

Öne Çıkan Konu Başlıkları:

 • Kardiyoloji
 • Patoloji
 • Biyoloji
 • Dermatoloji
 • Onkoloji
 • Psikiyatri
 • İmmünoloji
 • Hematoloji
 • Nefroloji
 • Endokrinoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Üroloji
 • Nöroloji
 • Gastroenteroloji
 • Anestezi ve Reanimasyon
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Halk Sağlığı
 • Jinekoloji
 • Farmakoloji
 • Obezite
 • Ve Daha Fazlası

 

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-coverage.xls

Konularına göre başlıklar: https://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-subject.xls

Detaylı bilgi: https://www.ebsco.com/products/research-databases/medline-complete

 

         

          

 

Engineering Source veri tabanı 31 Mayıs 2021 tarihine kadar erişime açılmıştır.

 

Erişim linki: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=egs

 

Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.500’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’den fazla yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, enerji sistemleri; çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, makina, petrol ve doğal gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veri tabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.

 

Engineering Source ayrıca Inspec, Ei Compendex ve GeoRef gibi temel mühendislik indeklerindeki yüzlerce dergiye tam metin erişim sağlamaktadır:

 

 • Inspec mühendislik indeksinde yer alan 500+ dergi için tam metin erişim
 • EI Compendex indeksinde yer alan 550+ dergi için tam metin erişim
 • GeoRef indeksinde yer alan yaklaşık 200+ dergi için tam metin erişim

 

Öne çıkan dergilerden bazıları: Advanced Robotics, Advances in Structural Engineering, Communications of the ACM, International Journal of Quantum Chemistry, Journal of Engineering Design, Journal of Engineering Education, Journal of the ACM, Planning Perspectives, Process Safety & Environmental Protection: Part B, Quality Engineering, Scientific American

 

 

 

 

Veri tabanı ile ilgili olarak;

Başlık listesi:

https://www.ebscohost.com/titleLists/egs-coverage.xls 

 

Konularına göre başlıklar:

https://www.ebscohost.com/titleLists/egs-subject.xls

 

Detaylı bilgi:

https://www.ebsco.com/products/research-databases/engineering-source

 

Rosetta Stone, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

 

Erişim Linki: https://bit.ly/rosettadeneme

Bilgisayardan Erişim Kılavuzu  

Mobilden Erişim Kılavuzu 

 

Bilgisayardan erişim: 1-) Erişim linkine tıklayın 2-) Kurumsal eposta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun 3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)

Mobilden erişim: 1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal eposta adresinizle bir hesap oluşturun 2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın 3-) Sign in kısmından, Work or School  seçeneğine tıklayın 4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)

Nano veri tabanı 1 Nisan - 31 Nisan 2021 tarihleri arasında deneme erişime açılmıştır.

Nature Nano Araştırma Çözümü ile; 350,000+ Nanomalzeme, 960,000+ Nanoteknoloji makalesi, 41,000,000+ Nanoteknoloji patentini inceleyebilir ve araştırmanız için gerekli olan bilgileri kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Erişim Linki: https://nano.nature.com/

Erişim Tarihi: 1 Nisan 2021 - 31 Nisan 2021

 

JSTOR, COVID-19 sürecinde üniversitelerde araştırmayı desteklemeye devam ediyor.

 

Tematik koleksiyonlar da dahil olmak üzere, EKUAL dışında kalan JSTOR Arşiv Koleksiyonları, Birincil Koleksiyonlar ve Artstor’a 30 Haziran 2021 tarihine kadar ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için admin hesabınızdan giriş yapıp erişim talep etmeniz yeterli olacaktır.

 

Detaylar için: https://about.jstor.org/covid19/

 

Admin hesabınız henüz yok ise aşağıdaki formu doldurup “Request Admin Account” kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır. Hesabınız onaylandığında size bilgi verilecektir. Sonrasında hesabınıza girerek ilgili koleksiyonlara ilişkin ücretsiz erişim talep edebilirsiniz.

 

https://www.jstor.org/contact-us/forms/administrators/?refreqid=fastly-default%3A56f63d4d20155d099164d31643f560e6

 

Değerli Kullanıcılarımız,


Çalışmalarınıza katkıda bulunabileceğini düşündüğümüz Knovel veri tabanı, kurumumuz için 16.04.2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Veri tabanına app.knovel.com adresinden erişebilirsiniz.


Knovel, hem akademide hem de sektörde görev alan mühendislerin güvenilir yanıtlara erişmesini sağlayarak keşif süreçlerini hızlandıran ve onları birbirine bağlayan eşsiz bir veri tabanıdır. Pek çok farklı yayıncıya ait, aralarında referans el kitapları, konferans tutanakları ve veri tabanlarının da bulunduğu tam metin içerikleri bir araya getiren Knovel, kapsamlı ve arama yapılabilen çevrim içi bir kütüphane olmasının yanı sıra tablo ve grafik gibi araçlarla da kullanıcıların verileri analiz etmesine yardımcı olur.


Knovel'la
• 150'yi aşkın yayıncıya ait kaynaklarda yer alan teknik referanslara,
• Denklem, grafik, tablo gibi interaktif içeriklere,
• Materyal özellikleri ve kimyasal özellikler gibi verilerin de dahil olduğu 65 milyondan fazla
veriye kolayca erişebilirsiniz.

 

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi) platformuna 2021 yılı itibariyle abone olunmuş, kullanımınıza açılmıştır.

AYEUM, sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. 

Nvivo, SPSS, EndNote, Maxquda, Karma Yöntem Eğitimleri, CMA, Meta Analizi, Nitel Araştırma Yöntemleri, Sağlık Bilimleri için Vaka Temelli İstatistik başta olmak üzere, bilimsel araştırma yöntemleriyle ilgili 100'ün üzerinde online video eğitimler sunmaktadır.

Bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili ihtiyaç duyulan veya duyulabilecek tüm eğitimler AYEUM bünyesinde yer almakta; eğitimler düzenli olarak güncellenmektedir.

Erişim Adresi: https://www.ayeum.com/

AYEUM EĞİTİM LİSTESİ

 • AYEUM'a  sadece kurumsal e-mail adreslerinizle üye ol kısmından üye olabilirsiniz.
 • @iuc.edu.tr ve @ogr.iuc.edu.tr. uzantılı e-mail adresinizle üye olduktan sonra e-mail adreslerinize gelen bir doğrulama kodu onayladığınız takdirde AYEUM'a giriş yapabilirsiniz.
 • İnternet olan her yerden 7/24 erişebilirsiniz.
 • İnteraktif sınav modülü ile bilgilerini ölçebilir ve adınıza düzenlenmiş katılım belgesini indirebilirsiniz.
 • Ayrıca eğitmene soru sor kısmından eğitimcilere soru sorulabilirsiniz.

Wikilala Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan veri tabanı 31.12.2021 tarihine kadar sınırsız içerikle deneme erişimine açılmıştır.

Erişim için: https://www.wikilala.com

Üyelik için:  https://www.wikilala.com/Register

Kısa Tanıtım Videosu için: https://bit.ly/3e5EHur

Gelişmeden haberdar olmak için: https://www.twitter.com/wikilalacom

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Osmanlıca metinlerde Latin harfleriyle arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır. Dijital baskı çağına gelinceye dek araştırmacılar Osmanlıca metinler içerisinde aradıklarını bulabilmek için sayfalarca konu başlığını taramak, hatta satır satır metin okumak zorundaydılar. Oysa Wikilala sayesinde tek bir hamle ile aradıkları tüm başlık ve içeriklere saliseler içerisinde ulaşabilirler.

Wikilala Tanıtım Broşürü

Wikilala Tanıtım Metni

Elsevier bünyesinde Diş Hekimliği alanındaki textbookları içeren, “Elsevier ClinicalKey Student Foundation Dental” veritabanı 30 Haziran tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.   

 

Erişim adresi :https://www.clinicalkey.com/student

*Erisim Kullanıcı adı ve sifre ile sağlanmaktadır.

 

ClinicalKey Student Dental Elsevier'in yayımlamış olduğu tıp ders kitaplarından, imajlardan oluşan geniş bir kütüphaneye erişim imkanını öğrenciler ve akademisyenlere sunan çevrimiçi öğrenim platformudur.

Öğrenciler, ister çevrimiçi ister çevrimdışı ihtiyaç duydukları tüm içeriğe diledikleri her yerden erişebilmektedirler.

Çevrimdışı çalışma, okuma, not alma ve diğer tüm özellikleri kullanabileceğiniz "ClinicalKey Student Bookshelf" aplikasyonunu iOS ve Android mağazanızdan indirebilirsiniz.

 

Hakkında :

ClinicalKey Student Dental , öğrencilerin öğrenim sürecini bilgiye dönüştürmelerini ve çalışmalarını kolaylaştıran yeni nesil tıbbi eğitim platformudur.

ClinicalKey Student platformu, tıbbi literatürün en güvenilir ve kapsamlı diş hekimliği koleksiyonunu erişime sunarak, öğrencilerin ihtiyaç duydukları cevaplar ile
programlarına uyumlu olarak, istedikleri zaman buluşmalarını sağlamaktadır. ClinicalKey Student , ClinicalKey veritabanlarına yapılan son eklemeler ile tıp eğitimine yeni bir değer katmaktadır.

Elsevier, dijital kaynaklar ve içeriğini güçlü öğrenim ve çalışma araçları ile birleştirerek diş hekimliği öğrencilerine sunmaktadır.

 

 

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ içerisinde neler var?

Elsevier’ın diş hekimliği eğitimiyle ilgili 60+ kitap

 

38.000+ imaj

 

 

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ eğitim platformu arayüz ayrıcalıkları nelerdir?

Dilediğiniz kitap içinden Bookshelf özelliğini çalıştırarak;

İşaretleme,

Not alma ,

İmajları sunuma aktarma,

Metin kopyalama,

Aplikasyon üzerinden sesli okuma (text to speech)

Çalışma kartları oluşturma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
Ödev Oluşturma (Create Assignment) modülü ve highlight, sharing ayarları yardımıyla farklı öğrenci gruplarınız ile paylaşabileceğiniz ödevleri işaretlemeleriniz ve notlarınız ile hazırlayabilirsiniz.  

Öğrencileriniz hem sizin paylaştığınız, hem de kendi oluşturdukları notları çıktı alabildikleri gibi çevrimdışı olarak da mobil aplikasyon üzerinden okuyabilirler, dinleyebilirler, üzerinde çalışabilir ve birbirlerinin notlarını takip edebilirler.

ClinicalKey Student Bookshelf aplikasyonunu telefonunuza indirdikten sonra bir kez login olarak, daha önceden incelemiş olduğunuz kitaplara ve çalışmalarınıza uzaktan çevrimdışı olarak da erişebilir ve üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz.

 

 

Platform ile ilgili faydalı videolar:

ClinicalKey_Student_Dental_MASTER_Content_List

 

         

 

           Springer Materials veri tabanı 1 Mart- 31 Mart tarihleri arasında deneme erişime açılmıştır.

 • Springer Materials veri tabanı; malzeme bilimi, fizik, kimya ve mühendislik alanında akademik faaliyet gösteren araştırmacıları hedeflemektedir.
 • Platform; kimyasal üretim, polimerler, inorganik materyaller, petrol ve petrokimya, yarı iletkenler, optik materyaller, seramikler, yakıtlar, enerji uygulamaları ve elektronik gibi birçok alanda araştırma ve geliştirmeyi destekleyecek malzemeler ile ilgili bilgiler sunmaktadır.
 • Springer Materials içerisinde sunulan dinamik veri tabloları, etkileşimli grafikler, malzeme özelliklerinin karşılaştırılması gibi interaktif özellikler araştırmacıların çalışmalarını hızlandırmaktadır.

         Erişim Linkihttps://materials.springer.com/

         Deneme Erişimi Başlangıç Tarihi: 1 Mart 2021

         Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31 Mart 2021

Elsevier firması tarafıdan sunulan, Elsevier Clinical Key Student’in aşağıdaki modülleri, 30 Haziran tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.  

İlgili Dokümanlar:

Elsevier ClinicalKey Student ASSESMENT

Elsevier ClinicalKey Student Foundation MEDICINE

ClinicalKey_Student_English-Language-Complete_MASTER_Content_List(14) (1)

 

*Elsevier Tıp alanındaki textbooklar : 

Elsevier ClinicalKey Student Foundation “Medicine Paketi” (250 nin üzerinde Elsevier tıp ders kitabı)

İçerik listesi ekte yer almaktadır.

 

*Elsevier Tıp alanında Ölçme, Değerlendirme Sistemi

Elsevier ClinicalKey Student Foundation “Assessment” Ölçme, Değerlendirme Sistemi (4200’ün üzerinde soru içermektedir. )

“Assessment modülü, Soru bankası değildir, öğrencilerin zayıf alanlarını tespit etmeleri ve bu alanlar ile ilgili kendi sınavlarını oluşturarak öğrenimlerini desteklemelerini sağlamaktadır.

 

Kapsam bilgileri ekte yer almaktadır.

 

Erişim adresi : https://www.clinicalkey.com/student

*erişim icin kayıt gerekmektedir. Kullanıcılarınız  esipahi@geminibilgi.com.tr isim soyisim ve email bilgilerinizi iletebilirlerse kendilerine şifre gönderebiliriz

 

ARAYÜZDE;

*Medicine Paketi altındaki kitaplari ,  Browse sekmesi altında goruntuleyebilirsiniz.

*“Assessment” modülüne, , “Assignments  sekmesinden erişim sağlayabilirsiniz.  

4200’ün üzerindeki soruya erişim ve için   “Assignments” ya da “Create a Test”   sekmesine tıklayınız

Soruları çözdükten sonra performansınızı görmek için “Performance” sekmesine tıklayınız.

 

Annuals Reviews, veri tabanı 08.04.2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Uzaktan erişimi; Proxy ayarı yaparak veya VETİS üzerinden sağlayabilirsiniz.

 

Erişim Adresi: https://www.annualreviews.org/

Dergi Listesi: https://www.annualreviews.org/action/showPublications

 

Annual Reviews, 1932 yılında bilim insanlarının sürekli eksikliğini hissetikleri bir duruma çözüm sunmak amacıyla sivil inisiyatif alınarak kurulmuştur. Annual Reviews’te farklı disiplinlerdeki en önemli araştırmaları sizin için okuyan ve değerlendiren bir otoritenin çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Günümüzde araştırmacılar için en önemli unsurlar olan kendi alanlarındaki en son gelişmeleri takip etmek ve iş birliği fırsatları yakalamak adına eşsiz bir kaynak konumundadır. Konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan yeni araştırmacılar için ise referans kaynağı olarak kullanılması gerekir.

Annual Reviews’ün uzman komitesi, mevcut eğilimleri, büyük ilerlemeleri ve bilimsel ekosistemde devam eden araştırma zorluklarını ele alan konuları tartışmak ve seçmek için her yıl bir araya gelmektedirler ve Annual Reviews yazarları araştırmacılara, öğrencilere, analistlere, politika belirleyicilere, gazetecilere ve halka hitap ederken her alandaki en güncel konuları belirleyerek buna göre yayın yapmaktadırlar. 14 dergisi, 2017 Edition Journal Citation Reports®'ta (Clarivate Analytics) 19 kategoride, etki faktörü sıralamasında ilk sırada yer alan Annual Reviews, ortalama uzunluğu 24 sayfa olan makaleler içermektedir ve tıp ve fizyoloji alanındaki Nobel Ödülü kazanan yazarların %56’sı ve kimya alanındaki Nobel Ödüllü yazarların da %42’si Annual Reviews için yazmıştır.

 

2020’nin Genel Değerlendirmesi: Hangi Konular En Çok İlgi Çekti ve Okundu?

Annual Reviews 2020 yılı içinde en çok okunan değerlendirme makalelerini derledi. 51 farklı dergisinde 1,158 makale yayımlanırken, acaba en çok hangi konular ilgi çekti? Aşağıda her bir ana konu alanında en çok tıklanan yayınları sizler için derledik. Deneme erişimi süresince tüm bu yayınlara erişiminiz olacaktır.

İktisat Alanında

En Çok Okunan Makaleler

Sosyal Bilimler’de

En Çok Okunan Makaleler

Fen Bilimleri’nde

En Çok Okunan Makaleler

Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri’nde

En Çok Okunan Makaleler

 

 

World Scientific Publishing tarafından yayınlanan, 1500 den fazla elektronik ders kitabı 31 Aralık 2020  tarihine kadar üniversitemiz Ip Adresleri üzerinden deneme erişimine açılmıştır.

Kitap Listesi  


Erişim Linki: http://www.worldscientific.com/page/worldscibooks

Dilerseniz konu başlığına tıklayarak da erişebilirsiniz.

 

Kimya

Yapay Zeka

Makine Mühendisliği

İşletme ve Yönetim

Girişimcilik

Kimya Mühendisliği

İktisat ve Finans

Pazarlama

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Tedarik Zinciri Yönetimi

Malzeme Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Havacılık ve Uzay

Mühendislik (Tümü)

Tıp ve Sağlık Bilimleri

Biyoloji

Eğitim Bilimleri

Matematik

Fizik

Cabells Predatory Reports ve Journalytics Veri Tabanları, 30 Eylül 2020 tarihine kadar üniversitemizin Ip Adresleri üzerinden deneme erişiminize açılmıştır. 

Cabells bir dergi keşif kaynağıdır ve makale göndermek için dergi seçme konusunda yardımcı olacak iki veri tabanını kullanıma sunmaktadır:

Predatory Reports (eski adı Blacklist): Hızla artan predatory – yağmacı dergiler araştırmacıların kaliteli bilimsel dergilere erişimini ve oralarda yayın yapmalarını zorlaştırmaktadır. Predatory Reports yağmacı, aldatıcı ve sahte dergilerin taranabilir tek veritabanıdır. Uzmanlar 70’den fazla göstergeye göre olası istismarcı ve yalancı uygulamaları belirler ve analiz ederler. Her bir kayıt, derginin gerçek bilgilerini ve değerlendirmede ortaya çıkan her bir hatalı davranışı ayrıntılı olarak rapor eder. 13.000'den fazla her konuda dergi listelenmektedir.

Journalytics (eski adı Whitelist): Doğrulanmış ve saygın akademik dergiler hakkında kritik bilgiler içeren, taranabilir bir veritabanıdır. 18 disiplinde 11.000’den fazla akademik derginin verilerini içerir. Bu ürün akademi için dergiler hakkında bir merkez ve dergi kalitesi için bir standart olarak hizmet eder. Konu kapsamı: Business, Education, Psychology & Psychiatry, Computer Science, Health & Nursing, Math & Science. Tıp dergileri için paket hazırlanmaktadır.


Erişim Adresi: www.cabells.com           

Erişim Tarihi: 16.09.2020 – 30.09.2020

Tanıtım ve yardımcı doküman sayfaları:  https://blog.cabells.com/resources/  

Erişim adresi  https://www2.cabells.com/ açıldığında Journalytics dergi listeleri gelmektedir, sol üst köşedeki seçeneklerden Predatory dergi listesini seçebilirsiniz. Cambridge University Presse ait Cambridge Textbooks içerisinde yer alan 700’den fazla ders kitabının deneme erişimi (Ip Adresi bağlantısıyla) 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.  Buna ilaveten Cambridge Elements, Cambridge Histories ve Cambridge Companions'da erişime açılmıştır. Yayınların içerik listesini, erişim adreslerini ve kullanım dosyalarını aşağıda bulabilirsiniz.

İçerik Listesi  


Cambridge Textbooks

Erişim Adresi: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks

Kullanımı Dosyası  


Cambridge Elements

Erişim Adresi: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/elements/elements-series

Kullanım Dosyası  


Cambridge Histories

Erişim ve Kullanım Dosyası 


Cambridge Companions

Erişim ve Kullanım Dosyası  Kore Nurimedia DBpia English İngilizce Akademik veritabanı ve KRpia Korenoloji Çalışmaları veritabanları aşağıdaki linkler üzerinden 31 Ağustos 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim tarihleri: 18.05.2020 – 31.08.2020


DBpia Akademik e-Kaynak Veritabanı:

http://www.dbpia.co.kr/#

Güney Kore'de yayımlanan periyodik kaynaklar

 • 2.500'den fazla dergi ve bildiri kitabı, 2,5 Milyon makale
 • 560.000 İngilizce özet, 270.000 İngilizce makale
 • SCIE, Scopus, vb. indeksli dergiler
 • Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Tıp, Tarım, Sanat ve Spor bölümleri
 • Tam metin arama
 • İngilizce ve Korece kullanıcı arayüzü

 

KRpia Korenoloji Çalışmaları Veritabanı:

http://www.krpia.co.kr

 • Kore tarihi ve kültürü ile ilgili e-kaynaklar
 • Metin ve görsel içerikler
 • Tarih ve Coğrafya, Sanat, Edebiyat, Kültür, Doğa Bilimleri,
 • Sosyal Bilimler, Felsefe, Külliyatlar ve Sözlük bölümleri
 • Tam metin ve görsel aramaSağlık profesyonelleri için çevrimiçi kursları içeren BMJ Learning veritabanı üniversite IP adresleri üzerinden, kayıt olunarak deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: https://new-learning.bmj.com

Deneme Erişimi Son Tarihi: 12.08.2020

BMJ Learning kişisel gelişim, öğrenme ve sürekli tıp eğitiminin desteklenmesi amacıyla; doktorlar, sağlık sektörü çalışanları ve tıp öğrencileri için tasarlanmış mevcut en iyi interaktif e-öğrenme web sitesidir. ​

BMJ Learning, tıp alanındaki öğrenme gereksinimlerinizi karşılamanıza yardımcı olan en gelişmiş platformlardan biridir. Birinci basamak tedavi ve hastane hekimliğindeki gündelik sorunları ele alan bu öğre

Metin, görüntü, video ve istenildiğinde sesli olmak üzere farklı formatlarda 450’den fazla online öğrenme modülüne sahiptir. Bu modüller tıbbi beceriler ve bilgiyi test etmek ve geliştirmek amacıyla tasarlanmış geniş bir klinik ve klinik dışı konular yelpazesini kapsamaktadır.


BMJ Learning: Uzman hekimler, Pratisyen hekimler, Stajyer hekimler, Hemşireler,  Hastane yöneticileri, ve sağlık hizmetlerinde çalışan diğer herkese yöneliktir.


BMJ Learning'e  Uzaktan Erişim İçin:

 • Proxy  ayarlarını yaptıktan sonra kayıt olunarak, yeni oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan erişilebilir. 
 • Daha önce bir BMJ Ürünü kullandıysa, hesabı yenilemek için IP aralığı dahilinde mevcut kullanıcı adı ve şifresiyle oturum açılması gerekir. BMJ OnExamination veritabanı üniversitemizin deneme erişimine açılmış olup, lisans Tıp Fakültesi kurslarına (1-3 ve 4-5. Yıllar) erişim 12.08.2020 tarihine kadar aktif olacaktır. Kurslara erişim için kayıt olunması gerekmektedir.

BMJ OnExamination; 

Tıbbi Bilgiyi test etmek ve sınav yeterliliğini arttırmak amacıyla, 23 yıldır uzman bir ekip tıbbi revizyon desteği sağlayarak, dünya genelindeki sağlık profesyonellerininn tıbbi kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor, öğrencilerin sınavlara tam olarak hazırlanmalarını sağlıyor.

300.000’den fazla aday benzersiz çevirimiçi revizyon platformumuz ve popüler uygulaması aracılığıyla her saat ortalama 8.000 BMJ OnExamination sorusuna cevap veren çeşitli tıbbi muayenelere hazırlanmaktadır.

Kayıt Olmak İçin;

 • OnExamination'a bir kodla erişmek için kaydolunması gerekmektedir.
 • Erişim Kodu:  Cerrahpasatrial
 • Cerrahpasatrial kodu ile erişebilmek ve kaydolmak için aşağıdaki bağlantıları tıklamanız, nasıl kaydolacağınıza dair KULLANIM KILAVUZU adımları tek tek uygulamanız yeterlidir.IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitapları, üniversitemiz Ip adresleri üzerinden deneme erişimine açılmıştır. Erişim ile ilgili bilgiler aşağıda yeralmaktadır.

Erişim Linki: https://ieeexplore.ieee.org/xpl/nowpublishers
Deneme Bitiş Tarihi: 30 Haziran 2020

Hakkında:

IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitap Kütüphanesi; mühendislik, enerji ve bilgisayar bilimlerinde ortaya çıkan konular hakkında en güncel bilgileri sunar. Her başlık, alandaki araştırma liderleri tarafından yazılan ve hakem değerlendirmesiyle onaylanan ortalama 150 sayfalık tek bir monograftan oluşur.


Özellikler ve faydalar:

• Her yıl 50+ yeni başlık eklenerek 525'in üzerinde başlığa erişim.

• Alanında uzmanlar tarafından kaleme alınan, gelişen teknolojiler hakkında en güncel bilgileri sağlar

• Scopus SJR'deki konuların ilk 10'unda çeşitli başlıklar bulunan yüksek kaliteli içerik

• Derin, güncel ders materyali ile ders kitaplarına ideal bir tamamlayıcı olarak hizmet eder

• En güncel konular; Derin Öğrenme, Robotik ve İnsan Bilgisayar EtkileşimiDe Gruyter ve partner yayınevleri Covid-19 salgınından etkilenen akademisyen ve öğrencilere destek olmak amacıyla 1650 ile 2016 yılları arası basılmış olan 75,000 e-kitaba ücretsiz erişim fırsatı sunmaktadır. 

Koleksiyon sanat ve mimarlıktan dil bilimlerine, matematikten mühendisliğe kadar sosyal, beşeri ve fen bilimlerinden 30 farklı disiplini kapsamakta olup ilgili kitap koleksiyonuna http://www.degruyter.com adresinden 30 Haziran 2020 tarihine kadar erişebilirsiniz.

​Not: Üniversitemizin IP'leri üzerinden erişime açılmıştır.dMags veri tabanı deneme erişimine açılmıştır. 

Erişim Adresi: www.dmags.net

Erişim Bitiş Tarihi: 31 Mayıs 2020

2003 yılında dijital yayıncılık hayatına başlayan dMags; 350 derginin 8000'i aşkın sayısına web ve mobil cihazlar üzerinden erişim imkanı sağlamaktadır. dMags ile National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcıları üzerinden okuyabildikleri gibi ayrıca mobil uygulama üzerinden ve cihazlarına indirerek çevrimdışı okuyabilirsiniWiley Yayınevi'nin araştırmacılara sunduğu en önemli kaynaklardan “Current Protocols” ve "Online Reference Works (eMRW)  üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.  

Erişim Tarihi: 15 Nisan- 15 Mayıs 2020

Wiley Current Protocols Nedir?

Wiley Current Protocols; laboratuvar teknikleri ve deneylerde adım adım izlenecek bilgileri içeren, düzenli olarak güncellenen hakemli yayınlarıdır. Protokoller, araştırmacılar için daha önce alanınında önde gelen bilim adamları tarafından geliştirilen deneylerin yöntemlerini ve tekniklerini tarif eder.

Biyoenformasyon, hücre biyolojisi, moleküler biyoloji, nöroloji, farmakoloji gibi pek çok konuda 17 Current Protocol ve 20,000'den  fazla yılda dört defa güncelenen içerikten oluşmaktadır. Tüm protokoller PubMed ve Scopus’ta indekslenmektedir.

Current protocols eğitim sayfası: https://www.wiley.com/network/current-protocols

Daha fazla bilgi edinmek için Wiley Online Library Current Protocols  ve Wiley CP Training Hub .sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Wiley Online Reference Works (eMRW) Nedir?

Wiley eMRW; çok ciltli ansiklopediler ile geniş kapsamlı kitaplar, sözlükler ve handbook diye adlandırılan rehber niteliğindeki yayınlar sunar. Halihazırda, 200’den fazla başlıkta yayının bulunduğu eMRW, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine, akademisyenlere ve araştırmacılara sağlık bilimlerinden kimyaya, mühendislikten sosyal bilimlere kadar geniş yelpazede kaliteli yayınlar sağlamaktadır. Wiley eMRW düzenli aralıklarla güncellenen ve yayınlarına yeni başlıklar eklemeye devam eden geniş bir eDanışma Kaynağı içeriği sunmaktadır

Daha fazla bilgi edinmek için Wiley Online Library eMRW ve Wiley Network sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.ProQuest Research Companion, tüm eğitimciler ve araştırmacılar için 30 Haziran 2020'ye kadar erişime açılmıştır. ProQuest’in bilgi okuryazarlığı ürünü Research Companion, bilgi okuryazarlığı becerilerini geliştirmek ve bilimsel araştırma süreci boyunca kullanıcıları doğru noktaya yönlendirmek için tasarlanmış 100'den fazla video serisi ve değerlendirme araçlarını içermektedir.

Erişim için kurulum veya deneme erişimi gerekmez. Ürüne aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Erişim Adresi: https://bit.ly/pqrc

Research Companion içindeki öğrenme modülleri, bilgi sağlayan, kullanan ve değerlendiren temel bilgi okuryazarlığı ilkelerine karşılık gelen kategorilere ayrılmıştır. 

En popüler videolardan bazıları:

“Feeling overwhelmed”

“Scholarly journals”

“Social media”

"Wikipedia"

“Plagiarism”

Eğitim destek kaynakları aşağıdadır:
short informational video
30-minute training webinar
LibGuidePressReader'ın tüm platformları 15 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz ve sınırsız olarak üniversitemizin erişimine açılmıştır.

PressReader, her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orjinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur. 

Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ''Press Reader'' dünya çapında 20,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Erişim detayları aşağıda, kapsam bilgilerine buradan erişebilirsiniz.  

Erişim Adresi (PressReader): http://www.pressreader.com/

UZAKTAN ERİŞİM:

 Aşağıda izlenecek adımlar açıklanmaktadır. 

 • Proxy Ayarınızı yaparak uzaktan erişim aracılığıyla bağlanıp, http://www.pressreader.com/ adresinden lütfen kendinize kullanıcı adı ve şifre yaratınız.
 • Mobil cihazınıza “PressReader” isimli aplikasyonu yükleyebilirsiniz. (Aplikasyon mağazanızdan “PressReader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz) 
 • Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışından 60 gün boyunca PressReader veri tabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.
Not: Sol üst köşede bulunan kahve fincanı ikonu ile tüm kaynaklara erişebilirsiniz veya sağ üst köşede bulunan arama kutucuğundan istediğiniz arama kelimesi ile tüm gazeteler içinde arama yapabilirsiniz.

**İçerik Listesi: http://www.pressreader.com/catalog

http://www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/PressReader_user_guide.pdfElsevier tarafından kullanıma sunulan 3D4Medical’s Complete Anatomy30.04.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Dünyanın en gelişmiş 3D anatomi platformu sayesinde, öğrencilere, eğitimcilere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili devrim niteliğinde çözümler sunmaktadır.

​Aşağıda detay bilgileri verilen bu anatomi platformuna kullanıcıların 30 gün süre ile erişebilmesi için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda anlatılmıştır.

DENEME ERİŞİMİ:

iPhone: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019-mobile/id1309253074

MAC bilgisayar: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1141323850?mt=12

Android cihazlar : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a3d4medical.completeanatomy

 • Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu (35LZO0CBLW84) girin Redeem butonunu tıklayın  ve Complete Anatomy’i kullanmaya başlayın.  Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız.

ERİŞİM SÜRESİ: Kodu aktif ettikten sonraki 30 gün erişiminiz olacaktır. (Yukarıda verilen kodu 30 Nisan’a kadar kullanmalısınız)

17.000’den fazla farklı yapı içeriği, 1500’den fazla video ve 100’ün üzerinde ders ile Complete Anatomy oldukça kapsamlı anatomi içeriğine sahiptir.

“Complete Anatomy dersleri, her bir yapının işlevini daha net anlamamı sağladı” Aurora Palamara Tıp Öğrencisi, İtalya A person standing in front of a computer Description automatically generated                                                                                                     

Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan makro anatomi modeli, ekibimiz tarafından gerçek insan vücuduna en yakın olcak şekilde tasarlanmıştır. Daha derine inmek için mikroanatomi modellerini kullanabilir ve dokuların ve hücrelerin işleyişine yakından bakabilirsiniz.

Complete Anatomy içeriğine, bilgisayarınıza yükleyeceğiniz program ile erişebileceğiniz gibi ödüllü mobil uygulaması aracılığı ile de erişebilirsiniz.

Tanıtım videosu için buraya tıklayınız.


Mühendislik alanında ileri teknolojiler ile ilgili çeşitli konularda 750’den fazla eğitim/kurs paketleri sunan IEEE eLearning Library uzaktan öğrenme kursları deneme erişimine açılmıştır. Bu eğitim paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir.


Erişim Tarihi:  30 Haziran 2020

IEEE Xplore Dijital Kütüphanesi aracılığıyla sunulan yüzlerce çevrimiçi mühendislik ve teknoloji dersi ile öğrenciler alanlarındaki önde gelen uzmanlardan öğrenebilirler. Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Otonom Araçlar, IoT, Siber Güvenlik ve çok daha fazlasını sunan birçok konuyu keşfedin. Bu kurslar, internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebilir ve öğrencilerin mekandan bağımsız olarak öğrenmelerini sürdürmelerini kolaylaştırır.

 • Üniversitelerde dersleri destekler,
 • Araştırma projeleri için yeni gelişen teknolojilere ön hazırlık sağlar,
 • Online öğrenim, kurumlar için önemlidir,
 • CEOs sertifikasyonunu almak başarı için önemlidir,
 • Kurumlar çalışanlarını hesaplı bir şekilde yeniden eğitmeye gerek duyar,
 • Dinamik arayüz,
 • Teknolojik gelişmelerin en güncel hali,
 • PDF formatında erişim
 • Hızlı, kullanıcı kontrollü
 • Masaüstünüzden 7/24 erişim
 
SAĞLADIĞI SERTİFİKALAR

CEUs (Continuing Education Units):
Kişinin katılımını resmi bir biçimde ölçen bir birimdir. IEEE eLearning Library derlemelerini başarı ile bitirenler bu belgeyi kazanır.

PDHs (Professional Development Hours):
Profesyonel Mühendislik ve Mimarlık alanlarında yüksek kalitede online eğitim programları ve Sertifikasyon sağlayan uluslararası bir kuruluştur.

BİRÇOK TEKNOLOJİ ALANINA HİTAP EDEN EĞİTİM PAKETLERİ 

Cyber Security Programı – “Cyber Security Tools for Today's Environment” en yeni kurs paketidir.

Trend konuların yanı sıra, belirli ihtiyaçları destekleyen kapsamlı bir içerik ile sunar.

Ethical Hacking Programı - “Hacking Your Company: Ethical Solutions to Defeat Cyber Attacks “

Kurumlara siber güvenlikteki zayıf noktaları anlamalarına yardımcı olmak amacıyla eğitim modülü sunar.

Internet of Things Programı - “IEEE Guide to the Internet of Things Package“

Kurumlara ihtiyaç duyduğu temel bilgileri vermek üzere, en iyi araştırmacıların liderliğinde eğitim modülü dizisidir.

Cloud Computing Serisi - Gizlilik, güvenlik, tasarım, mimari, kullanım örnekleri, otomasyon, erişim kontrolü, depolama yönetimi ve dağıtımı gibi bulut bilgi işlem teknolojisinin birçok yönünü kapsayan kurs modülü sunar.

  Transportation Serisi - Lityum iyon pillerine odaklanarak elektrikli motorlar, yakıt hücreleri ile elektrikli araç pilleri kavramlarını anlamayı sağlayan kurs modülü sunar.

  Fundamentals for Technical Professionals Serisi - Mesleki hedefler belirleme, ağ oluşturma, etik, patent, iletişim becerileri ve daha pek çok konuda bilgi sahibi olmayı amaçlayan kurs modülü sunar.

  Professional Engineer License Course Serisi - Etik, liderlik ve iletişim becerilerini kapsayan kurs modülü sunar.

  Bu eşsiz koleksiyon, Harvard Business Review Press tarafından yayımlanan e-kitaplarının tamamını içermektedir ve 400'den fazla monograf, yeni yayımlanmış e-kitaplar, çalışmalar ve HBR Classics serisinde bulunan 150'den fazla makale derlemesini içeren 600'den fazla e-kitaba* erişim sunmaktadır. Harvard Business Review Press, dünyanın önde gelen küresel yayıncılarındandır ve liderlik, strateji, inovasyon, teknoloji ve yönetim alanlarında yayınlar sunan kendi alanda otorite yayınevidir. 

  Erişim Adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=e076tww

  Erişim Tarihi: 31.05.2020

  Başlık Listesi

  İngilizce Detaylı Bilgi

  Türkçe Detalylı Bilgi 
  Elsevier Clinical Key veri tabanı 24 Mayıs 2020 tarihine kadar üniversitemiz kullanıcılarının  deneme erişimine açılmıştır.

  Elsevier yayınevine ait "Clinical Key" doktorların sorularına oldukça hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir tıp veritabanıdır. Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 38 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Elsevier yayınevi ve alt yayınevleri (Churchill Livingstone, Saunders, Mosby’s ) tarfından yayınlanan 1100’den fazla kitap ve 600’den fazla dergi içerir.

  Erişim Adresi: http://www.clinicalkey.com

  Uzaktan; Mobil / Evden erişim talep eden kullanıcılarımız;

  Ad-soyad, kurum adınız, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı gbaykal@geminibilgi.com.tr adresine göndererek,uzaktan erişim kişisel hesabı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

  Sadece bir kez kurum içinden, www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt olarak oluşturduğunuz kişisel profiliniz ile, “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz:
  1) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
  2) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Ado d tPresentation/Presentatiton Maker

  3) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

  Coronavirüs 2019 ile ilgili en son haberleri ve dergi makalelerini kontrol etmek için buraya tıklayınız veya daha fazla bilgiye erişim için klinik arama motorunuz ClinicalKey'de arama yapınız.  Dünyanın en geniş kapsamlı malzeme veritabanı Total Materia, 08.03.2020 tarihine kadar üniversitemiz kullanıcılarının deneme erişimine açılmıştır.

  Erişim Adresi: https://www.totalmateria.com/page.aspx?ID=Home&LN=TR  erişim yaparak, sağ üstteki LOGIN seçeneğine tıklayınız.

  Tanıtım Broşürü: tmbrochure_tr_637141616915201644.pdf

  • Key to Metals firmasının ürünü olan Total Materia online bir malzeme veri tabanıdır ve 160'dan fazla ülkede yaygındır, 1999 yılından beri online'dır.
  • 450bin'den fazla malzeme ve bunların 20 milyondan fazla özellik kaydını içerir, internet sitemizde 26 farklı dil seçeneği vardır ve dünyanın en geniş içeriğe sahip malzeme veri tabanıdır.
  • Total Materia, her biri 200 sayfalık 1000 adet kitaba eşdeğer bilgi içeriği veya sadece standart spesifikasyonları satın alma için gereken 150.000$ üstünde maliyete eş bilgi sağlamaktadır.
  • Her mühendis veya firmanın ücretsiz deneyebileceği 2.000+ kaynaktan her ay güncellenen, malzeme verileri bakımından dünyanın bir numaralı veritabanı on farklı veri modülü ile içerik bilgilerini düzenlemiştir.

  Bileşenler

  Total Metals - Kimyasal bileşim, mekanik ve fiziksel özellikler, ısıl işlem diyagramları, çapraz referans tabloları ve 350,000’den fazla metal alaşım için çok daha fazlasını içeren, standart malzeme özellikleri verilerini sunan Dünya’nın en geniş içeriğine sahip veri tabanı! Daha fazla bilgi

  PolyPLUS - Mekanik, fiziksel, termal ve elektriksel özellikler de dahil olmak üzere binlerce plastik, seramik ve kompozit için malzeme özelliklerine erişim sağlayan yeni metal olmayan malzemeler veri tabanı. Daha fazla bilgi

  Extended Range - Gelişmiş CAE / FEA yazılımlarına veri aktarımı için yapısal ve ısıl hesaplamalar yanında analizler için benzersiz bir malzeme özellikleri kaynağı sağlar. Binlerce gerilme gerinimi eğrisi, döngüsel özellikler, biçimlendirilebilirlik eğrileri ve çok daha fazlasını içerir. Daha fazla bilgi

  DataPLUS - Binlerce metal ve metal olmayan malzeme için kaynak ve bağlantı bilgileri, yağlayıcılar ve soğutucular, malzeme boyutları, triboloji ve kaplamaları kapsayan veri alt kümeleri sağlayan tamamlayıcı modül. Daha fazla bilgi

  Enviro - Binlerce metal ve metal olmayan malzeme için korozyon verileri, radyasyon, hava koşulları etkileri ve yaşlanma bilgileri sağlayan ek veri modülü. Daha fazla bilgi

  Compliance-Uyumluluk modülü, malzemeler ve içeriğindeki maddeler için küresel yasal düzenlemeler hakkında çok geniş bir bilgi kaynağı sağlar. Daha fazla bilgi

  Suppliers - Malzemeler, özellikleri ve yerel veya global tedarikçiler arasında doğrudan bağlantı sağlayan, Total Metal Veritabanı ile birlikte dünyanın her yerinden malzeme tedarikçilerine ulaşarak hızlı bir şekilde alternatif tedarikçi ve fiyat bulmanızı sağlar. Daha fazla bilgi

  SmartComp - Spektrometre tarafından sağlanan kimyasal bileşimden bilinmeyen malzemeleri tanımlayın. 350,000+ metal malzeme içerisinden eşleşmeleri bulun ve sonra bir tuşa basarak malzeme özellik verilerini ve çapraz referansları görüntüleyin. Daha fazla bilgi

  eXporter - Malzeme özellik verilerini, ANSYS, HyperWorks, Abaqus, Siemens NX ve daha fazla alternatif formatlar da dahil olmak üzere 3 basit adımda CAE yazılımınıza uygun formatla bilgisayarınıza aktarın. Daha fazla bilgi

  Tracker - Kullanılan verilerin en güncel ve bu nedenle en güvenilir bilgiler olduğundan emin olun. Veritabanında nelerin değiştiğini ve standart sürüm güncellemelerinden özellik verilerine kadar neyin ne zaman değiştiğini tam olarak görün ve tüm güncellemelerden anında haberdar olun. Daha fazla bilgi  Elsevier Yayınevine ait etki faktörü çok yüksek dergiler 31 Ocak 2020 tarihine kadar üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açılmıştır. Etki faktörü 36.216’yı bulan dergilerin tümüne aşağıdaki linklerden veya ScienceDirect platformu üzerinden erişebilirsiniz.

  Tanıtım Posteri ve Dergilerin Etki Faktörleri: iuc-elsevier-dergileri-(deneme).pdf

  Deneme Erişimine Açılan Dergilerin Listesi:

  ProQuest Veri Tabanları,  24 Aralık 2019 tarihine kadar üniversitemiz kullanıcılarının deneme erişimine açılmıştır.

  ProQuest Central 

  ProQuest Central bugün pazarda bulunan en geniş multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 175’ten fazla çeşitli konu içeriği sunar. ProQuest’in en çok kullanılan 47 veri
  tabanını içermektedir. ProQuest Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc 

  Ebook Central 

  Ebook Central 206.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. 

  Erişim Linki: http://ebookcentral.proquest.com/lib/istanbul-trial

  Documents on British Policy Overseas 

  Bu tarih veri tabanı, İngiltere'nin dış politika talimatları, mektuplar ve notlar, iş raporları ve daha fazlası dahil olmak üzere uluslararası ilişkilerle ilgili on binlerce ABD hükümet belgesini içeriyor. Bu birincil kaynak materyaller Britain’s Foreign and Commonwealth Office (FCO) resmi tarihçileri tarafından seçilmiştir.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

  Health Research Premium Collection 

  Tıp alanında en güncel bilgilere erişmek bu alanda faaliyet gösteren araştırmacılar, öğrenciler ve tıp profesyonelleri için çok önemlidir. Health Research Premium Collection, tıp alanındaki önemli çeşitli
  kaynaklara erişimi sağlamaktadır. Kaynak türlerinin çeşitliliği, öğrencilerin ve araştırmacıların yeni konuları anlamalarını, ilgili literatüre erişmelerini kolaylaştırır.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

  House of Commons Parliamentary Papers 

  House of Commons Parliamentary Papers, araştırmacıların tarihsel ve modern olaylar üzerindeki İngiliz bakış açısını keşfetmeleri için üç yüz yılık yetkili ve geniş devlet dokümanları arşivine erişim sağlamaktadır. House of Commons Parliamentary Papers bu dokümanları eksiksiz olarak birleştiren tek kaynaktır. Araştırmacılar bu kaynak ile kesintisiz bir şekilde 18.yy, 19.yy, 20.yy ve 21.yy dokümanlarına erişim sağlayabilmektedir.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

  Periodicals Archive Online 

  Periodicals Archive Online beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarındaki elektronik dergilerin bilimsel dergilerin başlıca arşividir. Periodicals Index Online içerisinde indekslenmiş her geçen gün artan sayıdaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlamaktadır.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

  ProQuest Historical Newspapers: International Collection

  Araştırma için en çok aranan 50 gazeteden oluşan eşsiz bir dijital arşive sahiptir. Yüzyıllardır, gazeteler sadece önemli olaylar hakkındaki gerçekleri değil aynı zamanda günlük yaşamın sesleri ve kokularını yakalamak için önemli kaynaklar olmuşlardır. ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri için yüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

  ProQuest Historical Newspapers: U.S. Major Dailies 

  Yüzyıllardır, gazeteler sadece önemli olaylar hakkındaki gerçekleri değil aynı zamanda günlük yaşamın sesleri ve kokularını yakalamak için önemli kaynaklar olmuşlardır. ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri için yüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır.

  Erişim Linki: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc  Jaypee Digital Tıp, Sağlık Bilimleri ve Diş Hekimliği Veri Tabanı aşağıdaki link üzerinden 1 ay süreyle deneme erişimine açılmıştır.

  Erişim Linki: http://www.jaypeedigital.com/

  Erişim Tarihi: 24.10.2019 – 24.11.2019
   
  Jaypee Digital Tıp, Sağlık Bilimleri ve Diş Hekimliği Veri Tabanı; 

  • Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış;​
  • 700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 4500’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 5115 e-kitap bulunan,
  • 4000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video,
  • MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları,
  • USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları,
  • Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 63 e-dergi içermektedir. Bu 63 e-derginin 12 tanesi doğrudan diş hekimliği ile ilgilidir.
  • Kullanıcılar tüm kitap chapterlarını ve makaleleri bilgisayarlarına indirebilirler.
  • 5115 e-kitap, 4347 video ve 48 e-dergi Jaypee Digital’ın kendi özel yayınlarıdır. Başka hiçbir veritabanında mevcut değildir ve diğer veritabanlarıyla çakışma yoktur.
  • Jaypee veritabanında yer alan e-kaynakların MARC kayıtları Jaypee’nin web sitesinde mevcuttur.  MEDLINE Complete veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

  Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc

  Sona Eriş Tarihi: 15 Haziran 2019

  PubMed veri tabanının tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete,  tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunar. 

  İçeriğinde;
  •    2.300’e yakın tam metin dergi
  •    5.200’den fazla dergi için MeSH (Medical Subject Headings) konu başlığı 
  •    1916’ya kadar uzanan arşiv içeriği
   
  Öne Çıkan Konu Başlıkları:
  •    Kardiyoloji
  •    Patoloji
  •    Biyoloji
  •    Dermatoloji
  •    Onkoloji
  •    Psikiyatri
  •    İmmünoloji
  •    Hematoloji
  •    Nefroloji
  •    Endokrinoloji
  •    Göğüs Hastalıkları
  •    Genel Cerrahi
  •    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  •    Üroloji 
  •    Nöroloji
  •    Gastroenteroloji
  •    Anestezi ve Reanimasyon
  •    Ortopedi ve Travmatoloji
  •    Halk Sağlığı
  •    Jinekoloji
  •    Farmakoloji
  •    Obezite
  •    Ve Daha Fazlası 
   
  Veri tabanı ile ilgili olarak;
  Erişim linki: 
  http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc
  Başlık listesi: 
  https://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-coverage.xls
  Konularına göre başlıklar: 
  https://www.ebscohost.com/titleLists/ozh-subject.xls 
  Detaylı bilgi:
   https://www.ebsco.com/products/research-databases/medline-complete 

  SAYISAL KİTAP: Türkçe E-Kitap ve E-Dergi Platformu - Türkçe Dijital Kütüphane Veri Tabanı aşağıdaki link üzerinden 1 ay süreyle deneme erişimine açılmıştır.

  Erişim Linki: www.sayisalkitap.com
  Erişim Tarihi: 23.10.2019 – 22.11.2019

  SAYISAL KİTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane;

  SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrim içi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.  Primal Pictures Medical Education Package, üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.

  Erişim Adresi: http://anatomy.tv/

  Deneme Erişimi Dönemi: 3 TEMMUZ 2020'e kadar

  PRIMAL PICTURES 3D ANATOMİ VERİTABANI: İnsan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek tıp uzmanlarının çalışmalarında katkı sağlar. Aynı zamanda tıp eğitiminde kullanılabilecek ve tıp öğrencilerinin yetiştirilmesi sürecine destek verecek benzersiz bir AKADEMİK kaynaktır. 3 Boyutlu Anatomi Atlası Primal Pictures dünyadaki en kapsamlı ve Peer-Review’dan geçmiş tek anatomi veritabanıdır. Görsellerin doğruluğu (accuracy) en üst düzeydedir; bu nedenle akademik makalelerde kullanımı teşvik edilmektedir. İçeriğinde İnsan anatomisi ile ilgili 400,000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdahaleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri 6,500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı bulunmaktadır. Yeni eklenen Diseases and Conditions modülü ile içeriğe hastalıklar, tanı ve tedavi yöntemleri de eklenerek zenginleştirilmiştir.  MJ Best Practice ve BMJ Journals Premier Collection veri tabanları 31 Aralık 2019 tarihine kadar üniversitemiz erişimine açılmıştır.


  The BMJ

  The BMJ dünyadaki en etkili ve saygın tıp dergilerinden biridir. Akademik ve klinik araştırmacılar, tıbbi eğitimciler, klinisyenler ve politika yapıcılar için en çok alıntı yapılan tıbbi araştırmalardan bazılarını yayınlamaktadır. Ayrıca tıbbi haberler ve görüşleri de yayınlamaktadır.

  Erişim Adresi: https://www.bmj.com/


  BMJ Journals Premier Collection

  BMJ’nin uzmanlık dergilerinden, dünyanın önde gelen tıbbi ve yardımcı sağlık araştırmalarını, incelemelerini, haberlerini ve multimedya içeriğini keşfedin. Kurumunuz klinik, kanıta dayalı ve halk sağlığı dergileri de dahil olmak üzere bir dizi uzmanlık alanında 40 ana başlığın tam erişime sahiptir.

  Erişim Adresi: https://journals.bmj.com/content/journals

  Kullanım Klavuzu: https://www.bmj.com/company/bmj-resource-centre/user-guide/


  BMJ Best Practice

  BMJ Best Practice, bağımsız çalışmalar tarafından 1 numaralı tanı karar destek aracı* ve dünya çapında en iyi klinik karar destek araçlarından** biri olarak seçilmiştir. BMJ Best Practice, klinik iş akışı etrafında benzersiz bir şekilde yapılandırılmıştır. Günlük olarak güncellenir ve tanı, prognoz, tedavi ve önleme konusunda adım adım rehberlik etmek için kanıta dayalı en son araştırmaları, kılavuzları ve uzman görüşlerini kullanır.

  Erişim Adresi: https://bestpractice.bmj.com/

  Kullanım Klavuzu: https://www.bmj.com/company/bmj-resource-centre/bmj-best-practice-resource-centre/getting-started/

  BMJ Best Practice

  • Binlerce klinik konu, 6.500'den fazla klinik kılavuz ve 11.000 ayırıcı tanı
  • Hasta konsültasyonunu yansıtan düzenimizi kullanarak hızlı cevaplar bulun
  • Ödüllü BMJ Best Practice uygulaması ile çevrimdışı erişim
  • Benzersiz tedavi algoritması tabloları adım adım rehberlik sağlar
  • 250'den fazla tıbbi hesap makinesi reçete rehberliğini kontrol edin
  • Önemli Güncellemeler ile her konuda güncel kalın
  • Sürekli mesleki gelişiminizi sağlamak için CME / CPD takibi
  • Cochrane Clinical Answers - tam sonuç verileri (PICO) ve GRADE ifadelerini içeren sistematik inceleme katmanı
  • Öğretim üyelerine, öğrencilere ve uygulayıcılara EBM hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak EBM Toolkit.
  • BMJ Hızlı Öneriler - araştırma kanıtlarını klinik uygulama önerilerine dönüştürmek için yenilikçi bir yaklaşım
  • 350+ Hasta broşürleri
  • 4,000+ görüntü: algoritma tabloları; illüstrasyonlar; anonim hasta fotoğrafları; biyopsi, X-Işını, BT, MRI, EKG, vs. gibi tanısal test sonuçlarının anonim görüntüleri. Görüntüler, bakım noktasında kullanılmak üzere ve akademik amaçlarla dışa aktarılabilir.
  McGraw Hill Yayınevi’nin pek çok mühendislik alanındaki ders kitaplarını (textbook) bir araya getiren koleksiyonu Access Engineering veri tabanı IP tabanlı olarak üniversitemiz erişimine açılmıştır. 

  Deneme erişimi süresince platform içeriklerine aşağıdaki detayları kullanarak giriş yapabilirsiniz.

  Erişim Adresi: http://accessengineeringlibrary.com
  Erişim Tarihleri: 7 Ekim – 7 Kasım 2019

  Veri tabanı kullanım kılavuzu için lütfen BURAYA tıklayınız.

  Access Engineering Veri Tabanı içeriğinde aşağıdaki konu başlıkları yer almaktadır:

  1. Biyomedikal Mühendisliği
  2. Kimya Mühendisliği
  3. İnşaat Mühendisliği
  4. İletişim Mühendisliği
  5. Elektrik Elektronik Mühendisliği
  6. Enerji / Petrol Mühendisliği
  7. Çevre Mühendisliği
  8. Malzeme Mühendisliği
  9. Makine Mühendisliği
  10. Endüstri Mühendisliği
  11. Yazılım Mühendisliği
  12. Operasyonel Yöneticilik
  13. Schaum Serileri

  Platform içeriği aylık olarak zenginleştirilmekte ve sürekli güncellenmektedir.

  • Kendi alanlarında otorite kabul edilen ders kitapları (650+ kitap)
  • akademisyenlerinde kendi derslerini hazırlamak üzere kullanabilecekleri hazır müfredat planları

  • videolar (930+ adet)
  • 50,000’den fazla indirilebilir tablo
  • mühendislik konu alanı ile ilgili en güncel haberler

  • iş akış sürecini doğrudan hızlandırmak amacıyla oluşturulan hesap makineleri (hazır şablonlar)

  • 6,850+ adet etkileşimli grafik

   Access Engineering, mühendislik öğrencilerinin materyal içeriklerini çok daha iyi anlayıp öğrenmelerine yardımcı olacak bir web tabanlı hizmet geliştirmiştir.

   DataVis, 200 materyal ve 65 içeriğe ait noktasal grafikler ve dağılım grafikleri ile öğrencilerin üzerinde çalıştıkları materyalleri hızlı ve etkili bir şekilde analiz edebilmesine imkan vermektedir.
   EbscoHost konu bazlı veri tabanları 01 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.

   Deneme erişimine açılan veri tabanlarının erişim linkleri aşağıda yer almaktadır.

   MEDLINE Complete (Tıp ve Sağlık Bilimleri):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=mdc

   SPORTDiscus with Full Text (Spor Bilimleri):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=s3h

   CINAHL Complete (Ebelik, Hemşirelik):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=ccm

   Engineering Source (Teknoloji ve Mühendislik):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=egs

   Dentistry & Oral Sciences Source (Diş Hekimliği):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=ddh

   Education Source (Eğitim):
   http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehostc&defaultdb=eue

   ACM Digital Library veri tabanı 21 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Erişim Adresi: https://dl.acm.org

   ACM Dijital Library (DL), bilgisayar ve bilişim teknolojisi alanlarında tam metin makaleleri ve bibliyografik kayıtları içeren dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır.

   Tam metin veritabanı, dergiler, konferans bildirileri, bültenler ve multimedya başlıkları dahil American for Computing Machinery (ACM) yayınlarının tam bir koleksiyonunu sunmaktadır.

   İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa mensupları için, akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş olan intihal.net programı deneme erişimine açılmıştır.

   Erişim adresi:İntihal.net

   Sona Eriş Tarihi: 31 Aralık 2019
    
   Programı kullanmak isteyen İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa akademisyen ve öğrencileri, BİREYSEL KAYIT seçeneği ile kayıt olabilir ve yönetici onayının ardından https://app.intihal.net sisteme giriş yapabilirler.

      · Üniversite seçeneğinde her iki üniversite de sisteme kayıtlıdır.
      · Hesap başvurularında kurum e-posta (@istanbul.edu.tr @ogr.iu.edu.tr) adreslerinin kullanılması zorunludur.

   Bilgilerinize sunarız.

   Kullanım Klavuzu: intihal.net-kullanim-kilavuzu.pdf   Bates’ Visual Guide to Physical Examination, 01 Ekim 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Bates’ Visual Guide to Physical Examination - Baştan-Ayağa ve Sistem tabanlı Fiziksel Muayene ve Klinik Yeterlilik Videoları içermektedir.

   Bates’ Visual Guide to Physical Examination, OSCE klinik muhakeme modüllerinin yanı sıra baştan ayağa ve sistemlere dayalı fiziksel muayene tekniklerini içeren yeni klinik beceri videoları sunar. Bates'in Fiziksel Muayene ve Tarihçe Kılavuzu'na dayanarak, bu çevrimiçi kılavuz, metnin kanıta dayalı kökenlerini korur ve klinik doğruluğa ve serideki profilli hasta tiplerine dikkat eder.

   Klinisyenler uygulamasına ek olarak, bu kaynak, herhangi bir kurumun değerlendirme, hemşirelik, hekim asistanı, fizik veya mesleki terapi ve eczane programları içindeki değerlendirme veya klinik tıp kursları için idealdir.


   Erişim Adresi: https://batesvisualguide.com/

   Erişim Tarihi: 01 Eylül – 01 Ekim 2020


   Kampüs Dışı Erişim: https://bilgiislem.istanbulc.edu.tr/tr/content/kullanici-destek/proxy-ayarlari
   Visible Body Physiology & Pathology, 01 Ekim 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Visible Body Physiology & Pathology, Etkileşimli 3 boyutlu Patofizyoloji eğitim aracıdır.

   İnsan vücudunun temel işlemleri ve yaygın hastalıklara yönelik etkileşimli bir rehberdir.

   Fizyolojik bozulmaları inceleyin, etkileşimli dersler ile adım adım açıklanan yaygın kardiyovasküler, renal, gastrointestinal, ve kas-iskelet sistemi işlevlerini öğrenin.

   Visible Body uzaktan erişim için internet bağlantısı olmadan çalışan iPad, iPhone ve Android™ cihaza uyumlu mobil uygulamaya sahiptir.


   Erişim Adresi: 

   http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&CSC=Y&NEWS=n&PAGE=main&D=huaa&pcodes=huaa,phpa

   Erişim Tarihi: 01 Eylül – 01 Ekim 2020


   Kampüs Dışı Erişim: https://bilgiislem.istanbulc.edu.tr/tr/content/kullanici-destek/proxy-ayarlari   Deneme Erişimine Açılan  Infobase Veri tabanları (13 Kasım 2020 tarihine kadar)


   Infobase: Films On Demand

   İçinde bulunan 165,545 segmentten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunmaktadır.

   Erişim Adresi: https://fod.infobase.com/nd_Home.aspx


   Infobase: Health Reference Center 

   Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında,  kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye kapsamlı bir içerik sağlamaktadır.​

   Erişim Adresi: https://online.infobase.com/HRC/Browse/Product/11


   Infobase: World News Digest

   1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. 

   Erişim Adresi: https://wnd.infobase.com/


   Infobase: Writer’s Reference Center 

   Kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlamaktadır. Yazma ve dil bilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunmakta ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlamaktadır.

   Erişim Adresi: https://fofweb.infobase.com/wrc/default.aspx


   Infobase veri tabanlarına kampüs içerisinden doğrudan, kampüs dışından aşağıda verilen kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlayabilirsiniz.


   Kullanıcı adı: istanbul247

   Şifre: BS5Lrdmhhn   Visible Body Human Anatomy Atlas – 3 Boyutlu İnsan Anatomi Atlası, 01 Ekim 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Visible Body anatomi, fizyoloji, kaslar, iskelet sistemi, ve dolaşım sistemini etkileşimli 3 boyutlu modeller, animasyonlar, testler, arttırılmış gerçeklik, ve çok daha fazlası ile sunan bir programdır.

   5,000'in üzerinde etkileşimli, tıbbi olarak tutarlı erkek ve kadın anatomik yapısı içerir. İçerik önde gelen anatomistler tarafından denetlenerek, tıp eğitimi almış medikal ilustratörler tarafından yaratılmıştır. Sistemik, ve bölgesel anatomiye ek olarak, duyular, kas hareketleri, ve 25 kesit görüntü içermektedir.

   Visible Body uzaktan erişim için internet bağlantısı olmadan çalışan iPad, iPhone ve Android™ cihaza uyumlu mobil uygulamaya sahiptir.


   Erişim Adresi:
   http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&CSC=Y&NEWS=n&PAGE=main&D=huaa&pcodes=huaa,phpa

   Erişim Tarihi: 
   01 Eylül – 01 Ekim 2020


   Kampüs Dışı Erişim: https://bilgiislem.istanbulc.edu.tr/tr/content/kullanici-destek/proxy-ayarlari   Acland’s Video Atlas of Human Anatomy, 01 Ekim 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

   Acland's Anatomy - Gerçek Taze Kadavra Örnekleri ile Hazırlanmış 3D Rotasyonel Gross Anatomi Videoları içermektedir.

   Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası en iyi anatomik öğrenme çözümüdür. Dünyaca ünlü Anatomi Profesorü Dr. Robert Acland - Louisville Tıp Fakültesi, Cerrahi Emeritus Profesörü - vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar.

   İnternet aracılığı ile erişilebilen bu atlas, tıp, hemşirelik, doktor asistanı, fizik / mesleki terapi, konuşma / dil ve dişçilik programları dahilindeki herhangi bir kurumun çalışanları, fakülte ve öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası, sınıfta ve pratikte aldıkları eğitim ve öğretimi desteklemek için temel bilgiler sağlar.


   Erişim Adresi: https://aclandanatomy.com/

   Erişim Tarihi: 01 Eylül – 01 Ekim 2020


   Kampüs Dışı Erişim: https://bilgiislem.istanbulc.edu.tr/tr/content/kullanici-destek/proxy-ayarlari   Taylor Francis e-kitapları üniversitemizin IP Adresleri üzerinden deneme erişimine açılmıştır. Aşağıda deneme erişimi hakkında bilgiler yer almaktadır.

   Erişim Adresi: www.taylorfrancis.com

   Erişim Bitiş Tarihi: 31 Temmuz 2020

   CRC Press, Routledge, Focal Press, Psychology Press, Apple Academic Press, Ashgate, Garland Science ve daha birçok yayınevinden fen bilimleri, tıp, beşeri bilimler, sosyal bilimler, eğitim, davranış bilimleri ve hukuk gibi 53 farklı disiplinden 125.000’den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.

    *Platformda yer alan bazı kitaplar DRM korumalı olduğu için erişime kapalı olacaktır.   SAYISAL KİTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane üniversitemiz IP adresleri üzerinden deneme erişimini açılmıştır.

   Erişim Linki: www.sayisalkitap.com

   Erişim Tarihleri: 5.10.2020 – 6.11.2020

   SAYISAL KİTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane;
   SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrim içi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

    

   Tanıtım Broşürü 

   Kullanım Kılavuzu

   Değerli Kullanıcılarımız,
    
   Ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe farklı alanları kapsayan ve 400’den fazla hakemli akademik dergi icermekte olan De Gruyter Dergi koleksiyonuna 1 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında üniversitemiz Ip adresleri üzerinden deneme erişiminize açılmıştır.

   De Gruyer Dergi Koleksiyonuna buradan erişebilirsiniz.

   2020 yılı Clarivate Analytics Dergi Atif Raporunda yer alan dergilerin listesine buradan ulaşabilirsiniz

   De Gruyter Platformu Kullanici Rehberi

    

   Yüksek Etki Faktörlü Dergiler

   De Gruyter dergi koleksiyonu alaninda onemli ve yuksek etki faktorune sahip pek cok dergi icermektedir. Clarivate Analytics tarafindan son yayinlanan Dergi Atif Raporunda 62 tanesi bir onceki yila gore etki faktorunu yukseltmis olan toplamda 114 dergi yer almaktadir. Onemli dergilerden bazilarini assagida gorebilirsiniz.

   • Theoretical Linguistics: rank 1/187 in Linguistics
   • Clinical Chemistry and Laboratory Medicine : rank 5/29 in Medical Laboratory Technology
   • Reviews in Mineralogy & Geochemistry: rank 1/30 in Mineralogy and 4/85 in Geochemistry & Geophysics
   • Advances in Nonlinear Analysis: rank 11/324 in Mathematics and 21/260 in Applied Mathematics
   • Holzforschung: rank 4/21 in Materials Science, Paper & Wood and 24/68 in Forestry
   • Fractional Calculus and Applied Analysis: rank 7/324 in Mathematics, 12/260 in Applied Mathematics and 14/106 in Mathematics, Interdisciplinary Applications
   • Journal of Numerical Mathematics: rank 6/324 in Mathematics and 11/260 in Applied Mathematics
   • Nanophotonics: rank 7/97 in Optics, 18/154 in Applied Physics, 22/103 in Nanoscience & Nanotechnology and 44/314 in Materials Science
   • Corpus Linguistics and Linguistic Theory: rank 15/187 in Linguistics
   • Reviews in Chemical Engineering: rank 20/143 in Chemical Engineering

    

   İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa

   Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

   Elsevier'in yeni Anatomi Platformu Complete Anatomy – KASIM AYI ŞİFRESİ

   17.000’den fazla farklı yapı içeriği, 1500’den fazla video ve 100’ün üzerinde ders ile Complete Anatomy oldukça kapsamlı anatomi içeriğine sahiptir.

   Complete Anatomy için aktivasyonu 30 Kasım’a kadar geçerli olan 1 aylık erişim kodu QJPAIJ6FXVV4

   Aşağıda detay bilgileri verilen bu anatomi platformuna anatomistlerin 30 gün süre ile erişebilmesi için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda anlatılmıştır.

   ERİŞİM :

   1. Adım: Bilgisayarınıza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza aplikasyon indirin.

   iPhone: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019-mobile/id1309253074

   iPad: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1054948424

   MAC bilgisayar: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1141323850?mt=12

   Windows bilgisayar: https://www.microsoft.com/tr-tr/p/complete-anatomy-platform-2020/9nblggh40f2t?activetab=pivot:overviewtab

   Android cihazlar: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a3d4medical.completeanatomy

   1. Adım: Bir hesap oluşturun.

   Sağ-üst köşede Get Started’e tıklayıp kaydınızı oluşturun.

    Adım: Erşim kodunu aktif edin (Redeem Code).

   Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu (QJPAIJ6FXVV4girin Redeem butonunu tıklayın  ve Complete Anatomy’i kullanmaya başlayın.  Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız.

   ERİŞİM SÜRESİ: Kodu aktif ettikten sonraki 30 gün erişiminiz olacaktır. (Yukarıda verilen kodu 30 Kasım’a kadar kullanmalısınız)

    TANITIM VİDEOLARI

   *  https://vimeo.com/430705586/9b2b2bad73

   *Webinar kaydı 1:

   https://elsevier.zoom.us/rec/share/g_PG-J3WhF0R1i6vfxPnfR71-NFVYYipzr4n2IljnTmaRa5175IrJjyPSLGcTHqE.V4nubYEo9T66wAat

   Access Passcode: n&8Yya%w

   *Webinar kaydı 2:  

   https://elsevier.zoom.us/rec/share/LUReGMWSQ1WjA9wyVpHsh3HPezPOfAKPUJWrfZJIg0HwXw8acQGeIRn-282H5dDM.moApsDgg7JtkWSAN

   Access Passcode: z$jBk3r.

   *Webinar  kaydi 3:

   https://elsevier.zoom.us/rec/share/g_PG-J3WhF0R1i6vfxPnfR71-NFVYYipzr4n2IljnTmaRa5175IrJjyPSLGcTHqE.V4nubYEo9T66wAat

   Access Passcode: n&8Yya%w

   *Webinar kaydı 4 :

   https://elsevier.zoom.us/rec/share/UZDyP7GkqM-THTKIG6jkGliH3HyUzeCI-8ja5trasunjxvyl_mQpBg0lawf91euJ.sSEHdj7guoqoSKL8

   Access Passcode: xB$.9eJV

   * 20 dakikalik Complete Anatomy videosu (eğitmenler icin) : https://vimeo.com/315474335/56c6d8c44b

   Diger videolar : https://3d4medical.com/live ( Bu sayfada “made for” ve “hosted by” sekmelerinden ilgilendiğiniz kategoriyi seçebilirsiniz)

    

   Özet Bilgiler:

   Elsevier tarafından sunulan 3D4Medical’s Complete Anatomy 2021; öğrencilere, akademisyenlere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili devrim niteliğinde çözümler sunmaktadır.

   Complete Anatomy, dünyada 300’ün üzerinde üniversitede 1,5 milyon kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 

   Complete Anatomy uygulaması, dünya çapında 20 milyon indirilme ile 160 ülkede App Store içinde en çok indirilen uygulama olmuştur.

   Tanıtım videosu için buraya tıklayınız.

   Kullanım ile igili tüm videolar için buraya tıklayınız.

   Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan makroanatomi modeli, gerçek insan vücuduna en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır. Vücutta bulunan 12 farklı sistemi model üzerinden inceleyebilirsiniz.

   Dokuların ve hücrelerin işleyişine yakından bakmak için mikroanatomi modellerini kullanabilirsiniz.

   Mikroanatomi modelleri ile ilgili detaylar için buraya tıklayarak ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

   Radyoloji modülü ile, radyolojik görüntüleri 3D model üzerinde karşılaştırabilirsiniz.

   Radyoloji modülü ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

   Complete Anatomy içerisindeki araçları kullanarak, laboratuvar ortamında olmaya gerek duymadan diseksiyon yapabilir ve çeşitli durumları simüle edebilirsiniz.

   Complete Anatomy içinde yapmış olduğunuz çalışmaları, gruplar oluşturarak paylaşabilir ve kullandığınız farklı cihazlardan içeriğe erişebilirsiniz.

   Complete Anatomy platformunun uzaktan eğitimde kullanılması ile ilgili videolara buradan erişebilirsiniz. (Kategori bölümünden Educator & Faculty seçtiğinizde ilgili videolara erişebilirsiniz.)

   • Dünyanın en gelişmiş anatomi platformu olan Complete Anatomy içeriğinde bulunan özellikler:
   • 17.000’den fazla interaktif vücut yapısını içeren en gerçekçi ve eksiksiz insan modeli
   • Atan ve atım sırasında diseksiyon yapılabilen 3D kalp modeli
   • Tek bir platformdan erişebileceğiniz, Anatomi platformları arasındaki en geniş video içeriği. Kardiyoloji, Ortopedi, Oftalmoloji, Diş Hekimliği ve Fitness alanında 1,500’den fazla klinik video 
   • Gerçek zamanlı Kas Hareketleri, Kasların Köken ve Yerleşimleri, Kemik Haritalama, Sinirlerin ve Arterlerin Takibi
   • Ayrıntılı Mikroanatomi Modelleri. Modeli yakınlaştırarak detaylı inceleme yapılabilir ve birçok araç mikroanatomi modellerinde de kullanılabilir. (2D & 3D kalem, etiketleme, ağrı ve büyüme simülasyonları gibi)
   • Yaratıcı araçlar – AR modu, sanal diseksiyon, kesit alma, 3D kalem, kemik kırıklarını ve yaralanmaları görselleştirme, ağrı ve hücre büyümesi simulasyonları 
   • AR modunda çoklu kullanıcı özelliği ile sanal diseksiyon yapabilme
   • Model üzerinde etiketleme, işaretleme ve görsel ekleme seçenekleri
   • İnsan Anatomisi, Hasta Başı Ultrason Uygulamaları, Kadavra Görüntüleri gibi birçok konuda, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış 100 saatin üzerinde ders içeriğini tek bir platformda sunan tek anatomi platformu.
   • Sadece Complete Anatomy platformunda sunulan, tek bir platformdan erişebileceğiniz akademisyen araçları: müfredat oluşturma, ders kaydı yapma, içerikleri öğrenciler ile paylaşma ve öğrencilerin performansını takip edebileceğiniz öğrenci paneli özellikleri

   Complete Anatomy platformuna, bilgisayarınıza yükleyeceğiniz program ile erişebileceğiniz gibi ödüllü mobil uygulaması aracılığı ile de erişebilirsiniz. Tüm içeriğe tek bir platformdan erişebilirsiniz.

   Uptodate “Advanced”  31 Aralık 2020 tarihine kadar deneme erişimi açılmıştır. Erişim detayları asağıda bilginize sunulmaktadır.

    

   Erişim Adresi : www.uptodate.com/online

   Uptodate “Advanced Video sunum : http://vid.uptodate.com/watch/WwqYufLBuZbNdCfhzmdDhj

   UpToDate® Advanced™, klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına, ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

   UpToDate Advanced ile, klinisyenler; UpToDate® Pathways ve Lab Interpretation™ uygulamalarını, uygun tarama, tanısal test, tedavi ve yatan hastanın desteklenmesi amacıyla, farklı temas noktalarında kullanabilmekte, Pathways ve Lab Interpretation yaygın tıbbi durumlara ve tedavi farklılıkları gösteren tıbbi durumlara da hitap etmektedir.

    

   Uptodate Advanced versiyonu aşağıdaki 2 ek özelliği içermektedir:

   UpToDate® Pathways ve Lab Interpretation™ (ek açıklama ekte mevcuttur. Aşağıdaki video sunum ve PP sunum da faydalı olacaktır.)

   Pathways nedir?  : Hasta bakım standartlarıdır. Hastalığın teşhisi ve tedavisinde doktorlara rehberlik eder, hastaya göre Interaktif algoritmalar sunar.

   Lab Interpretation nedir? : Statik algoritmalardır. Normal olmayan laboratuvar sonuçlarını ve  klinik karışıklığa neden olan sebepleri yönetmede yol gösterici olur.

     

   Arayüze girdiğinizde asağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi “Uptodate Pathways”  ve “Lab Interparatation” çıkması gerekiyor.

   Pathways listesi : https://www.uptodate.com/contents/table-of-contents/pathways

   Lab interparatation listesi : https://www.uptodate.com/contents/table-of-contents/lab-interpretation

   Jaypee Digital Akademik Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri veri tabanı aşağıdaki link üzerinden  deneme erişiminize açılmıştır.

   Erişim Linki: http://www.jaypeedigital.com/

   Tanıtım Broşürü

    

   Jaypee Digital Akademik Tıp ve Sağlık Bilimleri Veri Tabanı;

   Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış;

   700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 4500’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 5115 e-kitap,

   4000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video,

   MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları,

   USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları,

   Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 63 e-dergi içermektedir. Bu 63 e-derginin 12 tanesi doğrudan diş hekimliği ile ilgilidir.

   Kullanıcılar tüm kitap chapterlarını ve makaleleri bilgisayarlarına indirebilirler.

   5115 e-kitap, 4347 video ve 48 e-dergi Jaypee Digital’ın kendi özel yayınlarıdır. Başka hiçbir veri tabanında mevcut değildir ve diğer veri tabanlarıyla çakışma yoktur.

   Jaypee veri tabanında yer alan e-kaynakların MARC kayıtları Jaypee’nin web sitesinde mevcuttur.

   Çin- AcademicFocus China English (İngilizce) Academic Journals & Proceedings Database (CEJD)  ve diğer veritabanları 15 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Deneme erişimine açılan veritabanlarının erişim linkleri aşağıda yer almaktadır.

    

   Academic Focus Veritabanı;

   Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan ve Çince yazılıp İngilizce'ye tercüme edilen 324 tam metin akademik e-dergi ve 6917 konferans bildiri e-kitabını içermektedir. Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi, Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler SCI ve EI’nin indekslediği dergiler Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz.

    

   Academic Focus https://cstm.cnki.net/stmt

   Academic Journals Database:  https://oversea.cnki.net/kns?dbcode=CJFQ

   Theses and Dissertations Database https://oversea.cnki.net/kns?dbcode=CDMD

   Conference Proceedings Database  https://oversea.cnki.net/kns?dbcode=CIPD

   Academic Reference https://ar.cnki.net/ACADREF

   Journal Translation Project https://jtp.cnki.net/bilingual

   China Core Newspapers Full-text Database https://oversea.cnki.net/kns/brief/result.aspx?dbPrefix=CCND

   GAF platform  https://oversea.cnki.net/index/   Toplu arama platformu

   Jaypee Digital Akademik Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri veri tabanı aşağıdaki link üzerinden  03 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.

   Erişim Linki: http://www.jaypeedigital.com/

   Tanıtım Broşürü

    

   Jaypee Digital Akademik Tıp ve Sağlık Bilimleri Veri Tabanı;

   Anadili İngilizce olmayanlar için anlaşılabilir akademik İngilizce ile yazılmış;

   700’den fazla ders e-kitabı (textbook), 4500’den fazla akademik e-kitap olmak üzere toplam 5115 e-kitap,

   4000’den fazla ameliyatları gösteren ve sesli anlatımlı video,

   MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları,

   USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları,

   Eski sayıları ve en son sayılarına erişilebilen 63 e-dergi içermektedir. Bu 63 e-derginin 12 tanesi doğrudan diş hekimliği ile ilgilidir.

   Kullanıcılar tüm kitap chapterlarını ve makaleleri bilgisayarlarına indirebilirler.

   5115 e-kitap, 4347 video ve 48 e-dergi Jaypee Digital’ın kendi özel yayınlarıdır. Başka hiçbir veri tabanında mevcut değildir ve diğer veri tabanlarıyla çakışma yoktur.

   Jaypee veri tabanında yer alan e-kaynakların MARC kayıtları Jaypee’nin web sitesinde mevcuttur.