E-Kitaplar

 Makale TaramaDergi Arama Evden Erişim Ayarları
(Yanlarında Full-Text@Istanbul Uni Kaydı yer alanlar)
 Elektronik Yayınları Kullanma Kuralları Deneme Veritabanları Abone Veritabanları

UYARI : Erişime açılan elektronik veritabanları İstanbul Üniversitesi’ne lisanslandığı için yanlış kullanımlar hem üniversitemizi, hem de kullanıcıyı yasal sorumluluk altına sokacaktır. Bu nedenle;

::: Sistematik download yapmayınız, sadece ihtiyacınız olan bölümlerin çıktısını alarak ya da diskinize kaydederek kullanınız.

:: Elektronik kaynaklardan kopyalanan bilgileri, (ticari amaç taşımasa da) üniversitemiz mensubu olmayan kişilerle paylaşmayınız, e-mail listelerine göndermeyiniz.

:: Üçüncü parti yazılımlarla (Getright, Flashget, vs.) kullanarak bir elektronik kaynaktan çok sayıda dosya kopyalamayınız.

Veritabanına Git


Tam metin - American Library Association'ın yayınladığı kütüphanecilik, belge ve bilgibilim ile ilgili 364 elektronik kitaba erişim sağlanır.

Kullanıcı rehberi

Erişilen Kitap ListesiDe Gruyter yayınevinin 2015 yılında yayınlanmış 175 kitaplık Law paketini sürekli erişime açıktır.EBSCO eBook Academic Collection; geniş kapsamlı, çoklu disiplinli sayısı 135.000 civarında olan e-kitap veritabanıdır. 700’den fazla yayıncının hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, vb. konularda elektronik kitaplarına erişim mümkündür. İçeriğinde Oxford, Cambridge, MIT gibi yüzden fazla üniversitenin 50 binden fazla akademik e-kitabı yer alır. 
• Yeni geliştirilen mobil uygulama ile bir kez kurum ağından giriş yaptıktan sonra, her zaman ve her yerde e-kitap indirme olanağı sağlar.
• Sınırsız kullanıcı ve limitsiz kullanım imkânı sunar.
• Bir kullanıcı eş zamanlı olarak aynı anda 1,000 adet e-kitap indirebilir.
• PDF indirme seçeneği her oturum için 100 sayfadır ve PDF dosyasının içerisinden arama ve kopyalama imkânı vardır.


Bilgi :150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme & Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar & IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil & Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Ayrıntlı Bilgi İçin Tıklayınız

Broşür

Kullanım Kılavuzu
Tam Metin Elsevier yayınevine çeşitli konu başlıklarını içeren yaklaşık 1366 e-kitaba tam metin erişim sağlar.Biyokimya, kimya, kimya mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, enerji, mühendislik, çevre bilimleri, materyal bilimleri, matematik, nöroloji, fizik, psikoloji konusunda kitaplar için 2007 ve 2010 yılı yayınlarına erişilebilir.2014 yılında satın alınan ve erişime açılanlar :Agricultural, Biological, and Food SciencesBiochemistry, Genetics and Molecular Biology,Biomedical Science and MedicineChemical EngineeringComputer ScienceEarth and Planetary SciencesEnergyEnvironmental ScienceForensics, Security, and Criminal JusticeImmunology and MicrobiologyNeurosciencePhysics and AstronomyPsychology
Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 13.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Hiperkitap Kullanım KılavuzuFizik ile ilgili farklı konu başlığı ile ilgili tam metin kitapları içerir.IGI Global yayınevinin 2000-2016 yıllarını kapsayan InfoSci Books elektronik kitapları ve Info-Video veritabanları erişime açılmıştır.Veritabanları aşağıdaki konularda e-kitap ve video ders kaydı içerir;

Mühendislik ve mühendislik teknolojileri, Çevre mühendisliği ve teknolojisi, Bilgisayar mühendisliği ve teknolojisi, E-devlet uygulamaları ve teknolojisi, Eğitim bilimleri ve teknolojisi, İş idaresi ve işletme bilimi teknolojileri, Bilgi Belge yönetimi ve teknolojileri, Basın, yayın ve iletişim bilimleri ve teknolojileri, Tıp, sağlık bilim ve hayat bilimleri teknolojileri, Güvenlik ve adli tıp teknolojileri, Sosyal bilimler ve çevrimiçi davranış teknolojileri .IGI Global e-kitap koleksiyonuna Kütüphane Katoloğu’ndan erişilebilmektedir.Radar Teknolojisi, Havacılık & Savunma, Makine, Petrol, Kimya, Elektrik – Elektronik, Seramik, İnşaat, Yapı ve Dizayn, Çevre ve Tekstil Mühendislikleri, Malzeme Bilimi, Endüstriyel Güvenlik, Gıda Paketleme, Biyoteknoloji ve Ecza, Tıbbi Alet ve Gereçler, Kozmetik, Yer Bilimi, Mühendislik Yönetimi, Kâğıt ve Plastik Sanayisi vb. konularda yaklaşık 4760 e-kitabı içerir. İnteraktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiştir.Tam Metin Tıp, sağlık bilimleri, hemşirelik alanlarında 2012-2014 yıllarına ait 361 kitabı kapsar.http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=baoadresinden de erişim sağlanabilir.


Edebiyat, siyaset bilimi, psikoloji, din bilimi ve tarih konu alanlarında 2013-2014 yıllarına ait 279 e-kitaba tam metin erişim sağlar.
Earth and Environmental Science (2005-2007,2014), Engineering 2014, Mathematics and Statistics (2005-2007,2010,2014), Biomedicals and Lifesciences (2005-2007,2010), Business and Economics 2005-2007, Chemistry & Material Sciences 2010, Humanities, Social Sciences and Law (2005- 2007, 2010), Medicine (2005-2007,2010), Physics and Astronomy 2005-2007 yıllarında yayınlanmış konuları içeren kitaplara sürekli erişim mümkündür.
Life sciences 2014, Chemistry 2014, Health sciences 2014, Humanities 2014, Computer Science®  & Information Technology 2013, Earth, Space & Environmental Sciences 2013, Law & Criminology 2013, Mathematics & Statistics 2013, Nursing, Dentistry & Healthcare 2013, Social & Behavioral Sciences 2013, Veterinary Medicine 2013 konularında kitaplara erişim sağlanır.