Elsevier Yazar Çalıştayı Gerçekleştirildi

Başkanlığımız ve Elsevier firma temsilcisi işbirliği ile düzenlenen "Elsevier Yazar Çalıştayı" Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Burhanettin Toker Amfisi'nde 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.


Katılımcıların aktif katılım sağladığı çalıştayda, yazarların yayın yapma süreçlerinin her birine rehberlik edecek önemli bilgiler verildi. Bu süreçlerden araştırma yapma hazırlığı, makale yazma ve yayınlama, doğru yayın ve dergi türünün seçimi, bilimsel dilin etkin ve uygun kullanılması, yayın görünürlüğü artırma, yayın etiği konuları uygulamalı örneklerle anlatıldı.


Aynı zamanda etkili ve akıllı araştırma yapabilmek için dünyanın en geniş hakem denetimli literatür (bilimsel dergiler, kitaplar ve konferans raporları) özet ve atıf veritabanı olan Scopus'un kullanımı anlatılırken, Scopus ve Orcid Id almanın araştırmacılar ve kurumlar açısından gereğine değinildi.


Etkinlik sayfasına ve sunuma bu linkten erişebilirsiniz: https://bit.ly/2MiIad5


Ayrıca sertifika almak isteyen katılımcılar;

  • Öncelikle aşağıdaki şekilde sisteme giriş yapıp, sonra belirtilen kodu girerek sertifikalarını indirebilirler.
    • Etkinlik Kodu: PAMVKJ
  • Etkinlik sayfasındaki sağ üst menüden (Researcher Academy Sign In) yeni hesap oluşturarak veya başka bir Elsevier çözümünde (Mendeley, ScienceDirect, Scopus vb) alınmış şifre ile sisteme giriş yapabilirler.


Galeri