Science Direct, Scopus ve Mendeley Eğitim Toplantısı Gerçekleştirildi

Başkanlığımız ve Elsevier firması işbirliği ile düzenlenen "Science Direct, Scopus ve Mendeley Eğitim Toplantısı: Bilimsel Görünürlük ve Etkiyi Artırma" İÜC Mühendislik Fakültesi Prof.Dr. Ali Rıza Berkem Konferans Salonu'nda akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda akademik çalışmaların daha nasıl etkin ve hızlı bir şekilde yürütülebileceği, bilimsel görünürlüğün ve etkinin nasıl artırabileceği ile ilgili Science Direct, Scopus veritabanlarının ve Mendeley referans yönetim ve akademik sosyal ağ sisteminin sunumları yapıldı.

  • Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanı olan Science Direct üzerinden araştırma deneyimini geliştirecek yenilikler ve arama ipuçları paylaşıldı.
  • Dünyanın en geniş hakem denetimli literatür (bilimsel dergiler, kitaplar ve konferans raporları) özet ve atıf veritabanı olan Scopus ile araştırmaların takibi, analizi ve görselleştirilmesi hakkında bilgiler ve örnekler verildi.
  • Araştırmaları kolay ve hızlı bir şekilde organize etmeyi, tek tıkla atıf/kaynakça oluşturmayı, işbirliği olanakları yaratmayı ve alandaki en güncel araştırma trendlerini & çıktılarını takip etmeyi sağlayan Mendeleyin fonksiyonları anlatıldı, kullanımına yönelik uygulamalı örnekler verildi.

Toplantı sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Galeri